«Рубіж» чи останній рубіж?

Тож, Україна вважає, що РФ сьогодні вдарила по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою «Рубіж». Західні експерти схиляються до того, що це була балістична, але не міжконтинентальна. А Росія це ніяк не коментує, зберігаючи інтригу.

Точніше, слово «ніяк» тут можна зрозуміти подвійно, оскільки своїм мовчанням вона наслідує американців, які дали дозвіл на далекобійні удари їхньою зброєю по РФ, але офіційно цього не підтверджують і не заперечують. Тобто Москва, як раніше Вашингтон, створила, «модну» останнім часом, «стратегічну невизначеність».

Чим вона гарна? - Тим, що дає противнику сигнал про можливості, але при цьому дає йому можливість не відповідати на цей сигнал, уникаючи ескалації.

Далі починається війна трактувань, кожне з яких відповідає інтересам конкретної сторони.

У випадку з «Рубежем», очевидно, що Київ зацікавлений представити ракетну атаку по Дніпру як застосування Росією НОВОЇ міжконтинентальної ракети. Тому що саме «Рубіж» була тією «загадковою» таємною зброєю, якою росіяни лякали Захід як альтернативу ядерній зброї. І застосування саме цієї ракети, з погляду Києва, має показати, по-перше, що Путін ескалює ситуацію, піднімає ставки (відповідно, їх не можна знижувати нашим партнерам). По-друге, це максимум, на який реально здатний Путін (крім ЯО, звичайно) і світ при цьому не впав. По-третє, що Путін уже має ракету здатну донести до інших континентів одразу кілька ядерних боєголовок, відповідно, - РФ сьогодні є прямою загрозою не тільки для України, а й усього Заходу, що передбачає посилення його тиску на Москву. У будь-якому випадку очевидно, що застосування «Рубежа» - це крок не воєнний, а політичний, спрямований саме на Захід.

Вашингтону, у свою чергу, не вигідно визнавати публічно, що удар здійснено саме новою міжконтинентальною ракетою. Оскільки це може дати привід «друзям миру» звинуватити Байдена в ескалації – мовляв, Путін застосував ракету у відповідь на дозвіл Білого дому бити американською зброєю по РФ.

Ну і, оскільки, у такому разі, Вашингтону теж потрібно буде піднімати ставки, а старий повільний Джо боїться це робити, через можливу «ескалацію».

Ну, а РФ - з одного боку, вигідно, щоб світ вважав, що в Дніпрі вибухнув «Рубіж», оскільки на Заході сумніваються в тому, що ця ракета реально існує, і що вона працездатна. А з іншого – Путін не підтверджуватиме чи спростовуватиме застосування нової міжконтинентальної балістики офіційно, бо це змусить Штати якось адекватно відповісти, а Кремлю на цю відповідь відповісти вже нема чим. «Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.

Також «атаку «Рубежем» російські пропагандисти зможуть представити як акт відплати Путіна на удари американською далекобійною зброєю по РФ. Російський обиватель жадав помсти та заспокоєння. І ось йому дали можливість думати, що Кремль помстився.

На даний момент розклад інтересів Києва, Москви та Вашингтона такий (до речі, західноєвропейські столиці мають свої нюанси). І доки не зміняться інтереси сторін, кожна з них дотримуватиметься тієї версії, яку вона озвучує.

Але це для публіки. Насправді ж, навіть натяк Москви на застосування НОВОЇ міжконтинентальної балістичної ракети – це ескалація та «постріл собі в ногу». Бо дає додаткові козирі західному ВПК у посиленні гонки озброєнь. Адже не дарма син Трампа саме американський ВПК звинуватив у рішенні Байдена дозволити Києву бити по Росії американською зброєю.

До того ж, важлива деталь, - саме Трамп у 2019 р. першим вивів США із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Тому у появі у Путіна нової ракети цієї категорії політичні вороги можуть звинуватити саме його. Зрозуміло, що він зробив це тому, що Росія все одно не виконувала Договір, але важливий не факт, а його трактування.

Ще один ймовірний наслідок сьогоднішнього «рубежу» у тому, що у гонці озброєнь не зацікавлена ​​не лише Росія, а й її союзник Пекін, економіка якого також зараз на спаді. А, враховуючи очікувану економічну війну Трампа з Китаєм,  вона взагалі небезпечна для Сі.

Загалом, був сьогодні удар «Рубежом» чи ні – не так важливо. Це може бути реальністю, а може ІПСО. Важливо – якого ефекту очікували у Кремлі від цієї акції.

Очевидно, що вона розрахована на залякування Заходу. І те, що ракета здатна нести одразу кілька ядерних боєголовок – це підтверджує. Але наскільки психологічно слабким  є Захід після майже трьох років залякувань його ядерною зброєю? Чи в нього вже виробився імунітет?

Схоже, у Москві гадають, що ресурс страху ще не вичерпаний.

Можливо, вони мають рацію. Але той факт, що Путін виклав уже останній свій реальний козир, показує, що інші ресурси РФ все-таки закінчуються.

PS: Подивився відеозвернення Путіна по «Орешнику». Це називається: "пуйло" пішло ва-банк. Сам визнав, що удар по Дніпру – помста Заходу.

Та визначеності більше не стало. Не "Рубіж", але звідки взявся цей "Горішник", його характеристики – невідомо. Це перша його публічна згадка. Але те, що пуйло виліз на екрани – говорить про те, що його реально непокоїть ситуація з ударами територією РФ. І що він упевнений, ніби своїм "орешником" може налякати Захід.

Але один важливий нюанс: за його словами, це було лише «випробування» нової ракети. Тобто промислового виробництва ще немає!

За здоровим глуздом, цей факт має не злякати, а стимулювати Захід розчавити гадючі яйця, доки вони ще не вилупилися.

Хоча Захід звик боятися. Але ще раз – це була загроза йому, і якщо він зупиниться зараз у підтримці України чи обмежить її, то ця загроза нікуди не подінеться, а лише збільшиться, коли випробування зміняться серійним виробництвом.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті